Vidím, že jste opravdu neodolali pokušení dozvědět se o mně pár skutečností :-). Pokud opravdu toužíte po tom abych Vám něco o sobě sdělil, musím konstatovat, že veškeré níže uvedené údaje prošly přísnou autocenzurou.... Pokud Vám tedy nevadí, že třebas ztratíte i nějaké iluze o mé maličkosti, nabízím Vám následující informace :

 

Pár slov o mně... aneb můj stručný životopis ...

Hola, hola ! Tak tohle jsem já. Jmenuji se Jaroslav Hajtmar, narodil jsem se 19.8.1964 v Zábřeze.

Moje foto... Popisovat svůj prenatální vývoj a následné období kojenecké a batolecí nebudu, přestože by to zřejmě spoustu lidí velice zajímalo. V tomto období je však až příliš mnoho intimních momentů a proto je raději přeskočím.....

Po absolvování mateřské školky, která pravděpodobně nejvíce ovlivnila moji osobnost (díky jedné vychovatelce, které jsme přezdívali "KRUPICE", a která mne naučila spoustu věcí.... jako například nenávidět : rajskou omáčku, koprovou omáčku, fazolovou omáčku, ... a samozřejmě ji samotnou... ), jsem strávil devět let v poklidném prostředí 1. ZDŠ v Zábřeze. Dnes musím objektivně přiznat, že jsem byl naprosto bezproblémové dítě. Absolutně žádné prospěchové ani výchovné problémy - zkrátka takové dítě dnes už jen tak neuvidíte :-). Musím říci, že přestože jsem byl již tehdy velmi zaneprázdněn, stíhal jsem navštěvovat současně pionýra i náboženství, přičemž mohu jednoznačně říci, že mám dosud v živé paměti jak pionýrský slib, tak první svaté přijímání.

Moje další kroky směřovaly ke světlým zítřkům a skvělé socialistické budoucnosti (současní studenti, kteří této větě nerozuměli, nechť se zeptají svých dějepisářů, co to znamená :-) ). Po absolvování zábřežského gymnázia (mimochodem nejlepší střední školy v "Delta kvadrantu") jsem pokračoval ve studiu na UJEP Brno (dnešní Masarykova univerzita Brno), kde jsem studoval učitelství - obor M-Bi, kteréžto jsem úspěšně ukončil v r. 1988.

Základní vojenskou službu jsem absolvoval v Brně na tehdejší VAAZ - dnešní Vojenské akademii, kde jsem působil jako asistent na katedře matematiky. Z této doby mám spoustu skvělých a veselých vzpomínek, které rád vyprávím po několikátém pivu svým přátelům. (Nedá mi to a musím se pochlubit, že mým kolegou na akademii byl někdejší ministr obrany Vladimír Vetchý, kterému jsme v té době všichni říkali ani nevím proč - "Voloďa").

Veškerý svůj volný čas jsem na vojně věnoval přípravě na rigorózní zkoušky, které se mi podařilo úspěšně složit. Od té doby mi někteří moji přátelé (a někdy i moje drahá polovička) ve snaze zpochybnit moji tzv. "primární inteligenci" přezdívají a nadávají "DOKTORE"!

Po vojně vedly moje kroky na 3. ZŠ v Zábřeze, kde jsem několik let páchal pedagogické dobro.

Moje kariéra byla pravděpodobně završena příchodem na nejlepší gymnázium v "Delta kvadrantu" - KGB (tato noticka bude pravděpodobně srozumitelná pouze zasvěceným :-) ) , kam jsem se po dlouhých letech vrátil, a kde působím až do dnešních dní.

Svojí pedagogickou činností se usilovně snažím přispět ke zviditelnění našeho "ústavu" i v jiných kvadrantech, sextantech a oktantech.

Případným zájemkyním z řad ženského pohlaví o moji maličkost musím v rámci objektivity sdělit, že jsem od r. 1985 šťastně ženatý a s manželkou Ivanou máme tři princezny: Hanu (nar. 1988), Janu (nar. 1992) a Lucii (nar. 1997). V r. 2000 k nám do rodiny přibyla ještě jedna ženská - Aťka - jorkšírská teriérka - kterou tímto zdravím :-)).

 

Informace o mé práci ... aneb nejen zábavou živ je člověk ....

Momentálně tedy ještě pořád pracuji jako učitel na nejlepší střední škole v Delta kvadrantu (a druhé nejlepší v celém Universu) - na Gymnáziu v Zábřeze, kde vyučuji matematiku a příležitostně informatiku.

Na gymnáziu mám na starosti předmětovou sekci matematiky a správu kabinetu matematiky, za což jsem sqěle placen. :-)

Své další pracovně výdělečné aktivity nebudu uvádět, neboť se staly v minulé verzi mých WWW stránek předmětem slovních útoků některých jedinců, kteří si myslí, že učitelství je poslání a tudíž nemusí být placeno. Na druhé straně čestně přiznávám, že mne učení opravdu baví, ale opravdu si nemohu dovolit ten přepych, abych se nechal živit pouze učitelováním :-(.

Pokud by Vás zajímal můj aktuální rozvrh hodin, můžete si ho prohlédnout zde.

 

Aktuální projekty ... aneb co je nového na mých tocích ....

V současné době jsem správcem poštovního serveru a webmasterem oficiálního webu Gymnázia Zábřeh - http://gyza tecka cz. V našem školícím středisku působím jako lektor školení Z a P v rámci projektu SIPVZ (informační gramotnost). Udržovat přitom tento web v aktuálním stavu není přes časovou vytíženost jednoduché. Samozřejmě se budu snažit udržovat tyto svoje stránky v jakéms takéms funkčním stavu. Nic jiného si momentálně raději neplánuji. Máte-li někdo k dispozici něco, o čem si myslíte že by mne mohlo vzhledem k obsahu mých stránek zaujmout (odkaz, článek atp. ), zašlete jej prosím na moji e-mailovou adresu. Díky!!!

 

Osobní zájmy a záliby ... aneb na co mi ještě zbývá čas ....

Na zájmy a záliby mi nezbývá mnoho času, dá se říci, že v současnosti je mým koníčkem číslo jedna PHP a MySQL :-). V poslední době se vracím ke svému starému koníčku - fotografování - tentokrát s digitálním foťákem. Pár mých fotek si můžete prohlédnout v mém internetovém FOTOALBU. Občas a rád si zahraju na kytaru nebo přečtu (velmi málo) nějakou knížku. Ze sportů mám asi nejraději v létě opalování :-) a v zimě lyžování. V dalším bych se omezil na zkratkovitý výčet toho co mám a nemám rád.

A) Mám rád :
  1. svoji rodinu
  2. své kolegy a studenty (pokud zrovna nepatří do kategorie B1)
  3. vepřo, knedlo, zelo + pivo
  4. dobrou muziku (hlavně jazz + dixieland)
  5. sci-fi literaturu
B) Nemám rád :
  1. lidi co si myslí, že sežrali veškerou moudrost světa, dále lháře, prospěcháře a vyčůránky
  2. hloupé otázky
  3. rajskou a koprovou omáčku
  4. Šmouly...

 

Kontaktní informace ... aneb zavolej mi do klubu ....

Zaměstnání :

RNDr. Jaroslav Hajtmar
Gymnázium Zábřeh, Nám. Osvobození 20
789 01 Zábřeh
Tel. : 583 411 138
e-mail : hajtmar zavinac gyza tecka cz

Privat:

Jaroslav Hajtmar
Skalička 48/A
789 01 Zábřeh
e-mail: jaroslav zavinac hajtmar tecka com
ICQ 72268169 : My ICQ number is 72268169.